40 Vjeçe dhe e bukur

Reference Number
RF367559
Title
40 Vjeçe dhe e bukur
Description
Sekretet e bukurisë :
 
Grimierët e Hollivudid insistojnë se pas të 40-ve thuhet që :” Pak do të thotë shumë “. 
 
Gjëja e parë që duhet berë është te çelësh penelin. Harrojeni  ngjyrën e zezë dhe zgjidhni  një kafe të hapur ose edhe grinë.
 
Harrojeni lapsin e errët të buzëve dhe zgjidhni një ngjyrë natyrale, e cila ju bën të dukeni më të rinj. Harrojeni buzëkuqin rozë të hapur, nëse dhëmbët tuaj nuk janë shumë të bardhë.
 
Mos harroni të mbushni vetullat me ngjyrues në formë pluhuri dhe jo me laps. Kjo gjë do t’ju bëjë të dukeni menjëherë 5 vjet më të reja.
 
Për të maskuar lëkurën e rënë të mjekrës, përdorni pudër me 2 tonalitete më të errët se lëkura juaj dhe vendoseni atë nga pjesa e perparme deri tek pjesa e poshtme e mjekrës suaj.
 
Qëndroni sa më larg diellit, por në rast se dilni në diell, vini mbrojtëse.
 
Pini sa më shumë ujë.
 
Në mënyrë që sytë të duken më të mëdhenj, përdorni penel në pjesën e sipërme të syrit dhe me pas një shtresë rimeli tek qerpikët. Nëse doni që sytë të duken 10 vjet me të rinj, përdoreni më trashë rimelin në cepat e jashtëm të syrit.
 
Nëse keni flokë gështenjë ose të zinj dhe ju kanë dalë disa thinja tek-tuk e nuk keni kohë për t’i lyer, por duhet të shkoni në një eveniment,  përdorni pak rimel mbi to për t’i zhdukur për 2 sekonda.
 
Bëni ushtrime fizike,  por mos u lodhni shumë. Sofia Loren thotë se ajo bën vetëm një orë ecje në ditë, ndërsa Susan Sarandon bën pilates.
 
Flini mirë. Nëse jastëku është prej mëndafshi, edhe më mirë për ju.
 
Nëse doni të dukeni sikur sapo keni berë një lifting të fytyrës, atëhere shtoni pak kilogramë në peshë. Kjo gjë do t’ju bëjë të dukeni më mirë në fytyrë.
 
Zgjidhni vetëm ngjyra të ngrohta dhe mat përsa u përket pluhurave të syve.
 
Zbardhni dhëmbët. Me kalimin e moshës, dhëmbët tuaj bëhen më të ndjeshëm dhe humbasin ngjyrën. Një buzqeshje e bukur bën që të harrohet çfardo defekti.
 
Lini duhanin. Trupi juaj nuk mund të përballojë aq shumë helm sa më parë. Duhani nxit krijimin e rrudhave në skajet e gojes, i merr lëkurës suaj oksigjenin dhe zverdh dhëmbët. Pirja e duhanit është e dëmshme jo vetëm nga ana estetike, por edhe për mushkëritë.
 
Gjatë ditës, mbani gjithmonë syze të mëdha dielli. Kjo gjë bën që jo vetëm të pengohet ndjeshëm krijimi i rrudhave në gjithë gjatësinë e syrit,  por që edhe ju të dukeni më bukur.
 
Pakësoni në minimum përdorimin e kripës. Pas të 30-ave, kripa i bën sytë më të fryrë.
 
Dhe në fund, përdorni sa më shumë vitamina A,B,C dhe E, si dhe minerale dhe zink. Ata ndihmojnë ndjeshëm në riparimin e lëkurës suaj gjatë gjumit.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1993 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind