Vrapimi zbathur apo me këpucë minimaliste

Reference Number
RF201996
Title
Vrapimi zbathur apo me këpucë minimaliste
Description
Vrapimi zbathur apo me këpucë minimaliste, një rikthim në natyrë dhe në mënyrën e jetesës së stërgjyshërve tanë, mendohet se është i shëndetshëm për trupin e njeriut.
Ky fenomen ka nisur për herë të parë në SHBA dhe tanimë ka filluar të përhapet edhe në Evropë.
 
Sipas specialistëve, vrapimi zbathur apo me këpucë minimaliste është më pak traumatizues për trupin.
 
Kjo mënyrë ecjeje dhe vrapimi mendohet se pakëson dhimbjet e kurizit dhe gjymtyrëve, por ky ndryshim duhet të bëhet në mënyrë të butë në mënyrë që trupi të rivendosë ekuilibrin e tij natyror.
 
Kalimi nga këpucët klasike në këpucët minimaliste apo në vrapimet këmbëzbathur kërkon një periudhë kalimtare prej disa muajsh deri në një vit derisa të ambientohet organizmi.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2072 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind