Test i elasticitetit të trupit

Reference Number
RF860106
Title
Test i elasticitetit të trupit
Description
Uluni në dysheme, me këmbët të tendosura. Vendosni një metër rrobaqepsie në gjatësinë e këmbës, me zeron në mesd të gjurit.
Mundohuni të prekni majat e këmbëve pa i përkulur gjunjtë dhe me këmbët të tendosura. Përsëriteni këtë ushtrim tre herë dhe shënoni distancën më të madhe që keni arritur pa përkulur gjunjtë.
Kujdes: bëni nxehje përpara këtij testi: vraponi ose kërceni në vend për 3 – 4 minuta.
Rezultati: nëse arrini:
Më shumë se 50 cm: i shkëlqyer
Midis 40 dhe 45 cm: i mirë
Midis 35 dhe 40 cm: mesatar
Më pak se 35 cm: i dobët.
Elasticiteti i trupit ushtrohet si gjithçka tjetër. Joga, streçingu, gjimnastika e ujit do t’ju ndihmojnë për të eliminuar ngurtësinë dhe tendosjet trupore dhe për të fituar një elasticitet dhe zhdërvjelltësi në të gjitha lëvizjet tuaja. Jo vetëm që do të evitoni tendinitet dhe problemet që lidhen në shumicën e rasteve me lëvizjet e pazakonta, por do të fitoni shkathtësi dhe lehtësi në lëvizje.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1972 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind