Ngjyrat verore të dekoracionit

Reference Number
RF634300
Title
Ngjyrat verore të dekoracionit
Description
Printime me pamje nga natyra, ngjyra të gjalla dhe kontraste të forta: këto janë sekretet e një mjedisi veror për të gjithë shtëpinë.
Çfarë ngjyrash të zgjidhen për një dekoracion veror në shtëpi?
Në stinën e verës lejohet gjithçka. Është rasti më i mirë për të dalë nga ngjyrat e errta dhe për të sjellë pak ngjyra të çmëndura në dekoracionin tuaj: ngjyra të ndezura, motive nga natyra dhe mjedis bregdetar, lëreni verën t’ju pushtojë shtëpinë!
 
Drejt humorit të mirë
Perdet, jastëkët e dyshemesë apo dekoracionet, puftet, pasqyrat, kornizat...Të gjithë aksesorët e dekoracionit mund të vihen me ngjyra verore. Veç ngjyrave të gjalla, disa kombinime të thjeshta ngjyrash mund t’i japin interiorit tuaj një pamje verore: e blerta dhe roza apo e kaltra turkuaz dhe okri, bluja marine dhe e bardha..
 
Një verë me mjedis nga natyra
Stina e verës është gjithashtu rasti më i mirë për të futur kopshtin në shtëpi. Disa lëndë, si druri apo kashta do t’i japin tonin dekoracionit tuaj veror. Dhe mos harroni qilimin me fibra natyrale sikurse dhe setet e tryezës me bambu!
Gjithçka të kombinohet me ngjyrimet pastel, si lilatë apo të blertat e bajmes për një interior të pasur e të ngrohtë.
 
Luani me kontrastet
Pa e ndryshuar domosdoshmërisht gjithë pamjen e interiorit të shtëpisë suaj, ju mund të luani shumë mirë me kontrastet nëprnjet objekteve dhe pëlhurave me ngjyrë.
Në rast se muret tuaja janë me ngjyra neutrale (të bardha, gri, bezh...), zgjidhni një dekoracion me ngjyra të thella. Është momenti i duhur për të përdorur me guxim të kuqen e ndezur, të verdhën e limonit apo edhe jeshilen e mentes dhe të kaltrën qiellore.
 
Stina e verës pushton gjithë shtëpinë
Të gjitha dhomat e shtëpisë përfitojnë nga kjo atmosferë verore. Në kuzhinë, mendoni të përdorni sete të tryezës me linja me ngjyra të gjalla, mbulesa me ngjyra dhe enë të dekoruara me ngjyra mesdhetare.
Përsa i përket banjos, tapeti i banjës, perdja e dushit dhe shkarkuesi i WC-së mund të marrin shumë lehtë pamjen e ambientit: printime me gurë të vegjël apo gjethe pemësh, ngjyra të ndezura, imitime të ujit.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2233 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind