Çfarë ngjyrash duhen përdorur për ambientet

Reference Number
RF200871
Title
Çfarë ngjyrash duhen përdorur për ambientet
Description
“Për t’i dhënë dritë shtëpisë suaj, zgjidhni ngjyrat e çelura!”
Ditët me diell kanë ardhur dhe bashkë me to dëshira jonë për ta mbushur shtëpinë me ngjyra. Të freskëta, verore, të ëmbla, dinamike: nuancat nuk mungojnë për të ndriçuar shtëpinë tuaj. Pra, lëreni dritën të hyjë në shtëpi duke ndjekur këto këshilla.
 
E Bardha të përdoret me përmbajtje
 
Kur mendon për një shtëpi të ndritshme, imagjinon mure të bardha ku reflektohet drita e cila e mbush shtëpinë me diell edhe në mes të dimrit. Problemi me të bardhën është tendenca e tij për të shtypur të gjitha volumet duke dhënë iluzionin e së sheshtës. Në rast se keni një dashuri të vërtetë për këtë ngjyrë, i mabni tavanet, kornizat e dritareve dhe dyerve në këtë nuancë dhe i lyeni muret në një ngjyrë tjetër. "
 
T’u mëshohet ngjyrave pastel
 
Për futur dritën në shtëpinë tuaj, i mëshoni së verdhës! E verdha është jashtëzakonisht e ndritshme, por është njëkohësisht edhe një ngjyrë shumë dinamike. Përparësia e kësaj ngjyre është se mund të luhet me nuancat e forta si ato të limonit ose në të kundërt me të Verdhën Orientale për të sjellë ngrohtësi në ambientin tuaj . Gjithashtu për të ndriçuar shtëpinë tuaj shumë të përshtatshme janë ngjyrat pastel dhe ngjyrat e çelura. Ngjyrat që tërheqin dhe reflektojnë dritën si fildishi, e kaltra e zbehtë, roza. Megjithatë, shmangni ngjyrat e ngrohta si të kuqen, ngjyrën kafe ose ngjyrën vjollcë, të papërshtatshme për një dhomë ku mungon ndriçimi natyral. Për pikturat tuaja, shkoni për paraqitjen satiny të natyrshme të ndritshme. Gjithmonë bojë anë, ju gjithashtu mund të zgjedhë për ata që japin një efekt të ylbertë, ata do të sjellë një kontakt dekorative tek ambienti tuaj me dridhje e tyre.
 
Nga muret tek dyshemetë
 
Nëse lyerja shpeshherë është zgjedhja e preferuar, kjo nuk do të thotë se duhet përjashtuar letra e mureve, e cila mund të zgjidhet me ngjyra shumë të ndritshme ose zbukuruar me motive të mëndafshta që të reflektojnë dritën. Për sa i përket dyshemesë, të njëjtat rekomandime si për muret, përdorni ngjyra të çelura neutrale sido që të jetë dyshemeja: parket, me pllaka apo me qilim. Dhe mos harroni se një shtëpi e ndritshme bazohet edhe në zgjedhjen tuaj të mobiljeve dhe objekteve dekorative.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2033 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind