6 këshilla për të evituar humbjen e valixheve

Reference Number
RF354699
Title
6 këshilla për të evituar humbjen e valixheve
Description
Nuk ka zhgënjim më të madh se kur humbet valixhet në fund të një udhëtimi të gjatë. Në vazhdim do të gjeni 6 këshilla në mënyrë që valixhet tuaja të përfundojnë në destinacionin e duhur në të njëjëtn kohë me ju dhe të gjitha sëbashku
1
Udhëtoni me pak bagazhe
Gjatë një udhëtimi të shkurtër, merrni mevete vetëm një bagazh që mund ta mbani me vete. Në këtë mënyrë valixhen apo çantën do ta keni të sigurtë.
 
2
Identifikoni valixhet tuaja
Vendosni në bagazhet tuaja kartëvizitën apo një kartë me të dhënat tuaja. Vendosni një kartë identifikimi edhe brënda në bagazhe; në këtë mënyrë, në rast se humbet etiketa e vendosur jashtë, transportuesi ajror mund të identifikojë bagazhet tuaja.
 
3
Përdorni bagazhe të identifikueshme
Përdorni valixhe me ngjyra apo pamje të veçantë ose vendosni një shënjë dalluese në valixhet tuaja.
 
4
Verifikoni kodin e aeroportit
Verifikoni nëse nëpunësi që bën regjistrimin e bagazheve në aeroport ka vendosur kodin e saktë të aeroportit për destinacionin e fundit të fluturimit.
 
5
Bëni një udhëtim direkt
Mundësia e gabimit është më e madhe në rast se ndërroni avion. Bagazhet nuk shkojnë gjithnjë me avionin pasardhës në rast se fluturimi i parë është shtyrë.
 
6
Jini të vëmendshëm përqark shiritit lëvizës të bagazheve
Shumë valixhe ngjajnë me njëra-tjetrën dhe mund të ndodhë që dikush të marrë gabimisht valixhen tuaj. Nxitoni të shkoni tek ai person dhe t’i kërkoni që të verifikoni nëse ai ka marrë apo jo valixhen e vetë.
  • Current rating: 5
  • Total votes: 1
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2312 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind