4 mënyra për të evituar problemet gjatë udhëtimit

Reference Number
RF146960
Title
4 mënyra për të evituar problemet gjatë udhëtimit
Description
Në rast se keni probleme gjatë udhëtimit, lexoni këshillat e mëposhtme përpara udhëtimit tuaj të ardhshëm.
1
Problemet gjatë udhëtimit si marrja e mendve, të vjellat, etj., kanë gjithnjë të njëjtën origjinë. Truri juaj përballet me informacione kontradiktore të transmetuara nga sytë, veshët dhe artikulacionet tuaja. Disa këshilla: mbani kokën drejt, vështroni diçka në largësi, evitoni leximet apo fiksimin e objekteve të afërta të palëvizshme. Në rast se ndodheni në një anije, dilni në bord për të marrë ajër të pastër. Kërkoni një kabinë në nivelin e poshtëm apo në mes të anijes ku ka më pak lëvizje lavjerësi.
 
2
Diferencat e orareve
Për çdo zonë me diferencë orari që keni përshkuar gjatë udhëtimit, trupi juaj ka nevojë për një ditë kohë për të marrë veten. Përpara nisjes, filloni të ndryshoni orarin tuaj të gjumit në mënyrë të tillë që ai të korrespondojë me atë të destinacionit tuaj. Kur të mbërrini, dilni në diell – në mëngjes herët, në rast se udhëtoni drejt Lindjes dhe mbasdite vonë, në rast se keni udhëtuar drejt Perëndimit.
 
3
Probleme me tretjen
Norovirusi, virusi i famshëm i gastroenteritit, mund të mbijetojë për javë të tëra në dorezat e dyerve dhe në sipërfaqe të tjera. Lajini duart shpesh dhe mirë. Për të evituar kapsllëkun, hidratohuni. Uji lehtëson qarkullimin.
 
4
Dhimbje veshësh
Përdorimi i një dekongjestionuesi si pseudofedrina të paktën gjysmë ore përpara udhëtimit tuaj me avion mund t’ju ndihmojë për t’i mbajtur veshët të çliruar.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2156 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind