Që buzëkuqi t´ju zgjasë tërë natën

Reference Number
RF170597
Title
Që buzëkuqi t´ju zgjasë tërë natën
Description

Edhe pse buzëkuqi I kuq asnjëherë nuk del nga moda, koha ideale për ta mbajtur është dimri, veçanërisht ditët para Krishtlindjes si dhe natës së Vitit të Ri…

Secila  vajzë kohë pas kohe duhet të shëtisë me buzë të kuqe. E që buzëkuqi të ju qëndrojë, kur të vendosni ta bartni, kemi mbledhur për ju disa këshilla! E gjitha që ju duhet është buzëkuqi, lapsi për buzë dhe një pecetë…

1. Pas vendosjes së buzëkuqit ( I cili vije pas lapsit për buzë), hiqeni buzëkuqin e tepërt me pecete. Lehtë puthni pecetën dhe përsëri vendosni buzëkuqin. Në këtë mënyrë buzët tuaja do të duken të njëtrajtshme dhe bukur.

2. Lapsi për buzë nuk është vetëm për të përkufizuar vinë e buzëve, ajo është e mirë edhe për ta bërë shtresën. Pasi që lapsi ka pigment më shumë se buzëkuqi, është e logjikshme që zgjatë më shumë. Pikërisht këtë karakteristikë përdoreni për të mirën tuaj- pasi që buzët t’I përkufizoni, me laps mbushini të gjithë buzën, e më pas vendoseni buzëkuqi n. Vetëm kini kujdes që buzëkuqi e lapsi të kenë të njëjtën ngjyrë.

3. Lexoni etiketat në make-up prodhimet. Zgjidhni buzëkuqet me shenjën long- wearing. Ato janë kryesisht më të qëndrueshme dhe janë zgjedhje e shkëlqyeshme për ata që nuk mund të rezistojnë ushqimin dhe pijet.

4. Në shtresën e buzëkuqit vendosni shkëlqim për buzë. Shkëlqimi do jap shkëlqim, si dhe do ti bëj buzët të duken më të trasha!

  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1313 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind