Rregullimi i shpejtë i flokëve

Reference Number
RF751191
Title
Rregullimi i shpejtë i flokëve
Description
Nuk ka gjë më të keqe sesa të zgjoheni në mëngjes me flokë të parregullueshëm, sidomos kur nuk keni kohë në dispozicion për t’i larë apo për t’i rregulluar.
Zgjidhja më e mirë për një situatë të tillë është të bëni diçka të shpejtë e të thjeshtë, diçka që kërkon sa më pak punë dhe jep sa më shumë rezultat. Ja tre stile shumë të thjeshta për t’u realizuar dhe nëpërmjet të cilave mund të zgjidhet në mënyrë të shpejtë çfardo problemi me flokët.
Topuz në pjesën e poshtme të qafës
Një topuz flokësh i bërë në pjesën e poshtme të qafës është një mënyrë e shpejtë dhe e lehtë për të rregulluar flokët edhe në ditët më të këqia për flokët. Në rast se jeni shumë vonë, mjafton t’i mblidhni flokët topuz në qafë, t’i lidhni me një llastik dhe të dini nga shtëpia. Në rast se keni një minutë kohë, bëni një bishtkali dhe pastaj mblidhini flokët përqark, duke i fiksuar me kapse flokësh. Në fund sprucojini me një sprai flokësh për t’i fiksuar dhe mund të dilni të qeta nga shtëpia.
Topuz në majë të kokës
Mund të bëni një topuz në majë të kokës për një stil më modern dhe më të ëmbël e romantik. Për këtë stil nuk ju duhet asnjë sprei sepse topuzi në majë të kokës duket më bukur kur është disi i çrregullt. Që të duken bukur, mund t’i lidhni flokët në formë bishtkali duke i fiksuar me një llastik. Nëse dëshironi të duken moderne, lini pak flokë jashtë, pastaj mblidhini flokët në topuz dhe gjithçka është gati. Mund të dilni nga shtëpia.
Gërshetë e çrregullt anash
Gërsheta anash është shumë e lehtë për t’u realizuar dhe krejt sipas tendencës së kësaj stine, domethënë rikthim i modës së viteve ’70. Për të vazhduar realizimin, nxirrni pak flokë nga gërsheti, por vetëm aq sa të duken pak të çregullta. Kjo çrregullsi e qëllimtë i bën flokët të duken bukur.   
    
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 3041 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind