Mini-perime në kopshtin tuaj

Reference Number
RF168929
Title
Mini-perime në kopshtin tuaj
Description
Keni parë karota që mezi arrijnë 4 cm gjatësi? Tanimë ato mund t’i mbillni shumë mirë në kopshtin tuaj.
Nuk janë organizma të modifikuar gjenetikisht, por varietete shkurtabiqe nga natyra. Është një risi që ndoshta do t’u pëlqejë kopshtarëve që kërkojnë modernen si dhe kuzhinierëve të apasionuar pas zbukurimit të recetave. Në fakt, këto mini-perime janë një risi shumë origjinale për dekoracionin e pjatave. Fëmijët, të cilët në përgjithësi u bëjnë naze perimeve, ndoshta edhe ata do të dëfrehen duke shijuar perime në miniaturë.
 
Përmasat e vogla kanë edhe një avantazh tjetër: perimet rriten më shpejt dhe më pranë njëra-tjetrës. Një lajm i shkëlqyer për të gjithë ata të cilëve u mungon durimi. Përsa i përket kultivimit, ndiqet i njëjti proces si për perimet me përmasa normale.
 
Nuk mbetet gjë tjetër veçse t’i lihet liri e plotë imagjinatës për të krijuar aperitivë origjinalë, sallata të veçanta dhe ëmbëlsira plot ngjyra.
Tani për tani varietetet ekzistuese në versionin në miniaturë janë: patëllxhani, karota, kungulli, rrepa, bostani, domatja, marulja.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2265 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind