Çfarë duhet bërë në shtator me lulet e shtëpisë?

Reference Number
RF261525
Title
Çfarë duhet bërë në shtator me lulet e shtëpisë?
Description
Mendoni për lule të reja të vjeshtës. Mos ngurroni për të hedhur poshtë bimët e vjetra të prishura apo të dobësuara
Fshini pluhurin e bimëve tuaja me gjethe të mëdha, prisni degët e mëdha dhe filloni të fusni brenda ato që e kanë kaluar verën jashtë. Mendoni për lule të reja të vjeshtës.
Mos ngurroni për të hedhur poshtë bimët e vjetra të prishura apo të dobësuara. Zëvendësojini me bimë shtat-larta si kentia, kordilina apo bli apartamenti të cilat do t’i japin një pamje të re sallonit tuaj. Afrojini sa më shumë që të jetë e mundur tek burimet e dritës. Amatorët e ngjyrave të gjalla mund të bëjnë kompozime të bukura me bimët frutore si për shëmbull me speca të vegjël dekorativë.
Kaktuset dhe bimë të tjera të trasha që e kanë kaluar periudhën e verës jashtë tani duhet të futen brenda. Pastroni pjesën e jashtme të vazove, fshini pluhurin e bimëve me një penel dhe pakësoni pak nga pak ujitjen në mënyrë që t’i përgatisni për thatësi përpara dimrit.
Planifikoni të shpërngulni në vazo të bukura begoniat dhe lulet e tjera të ngjashme që i keni mbajtur jashtë. Bimët do të vazhdojnë të lulëzojnë në shtëpi për shumë javë. 
Shtatori është gjithashtu periudha e mbjelljes së zhardhokut të bimëve. Mund të filloni duke vënë në ujë për të lëshuar rrënjë e zhardhokut të madh të amarilisit. Mund të merren zhardhokët e narcisit që lulëzon në dhjetor, për iriset dhe tulipanët e shkurtër, duke zgjedhur zhardhokë të përgatitura për t’u mbajtur brenda në shtëpi.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2069 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind