Çfarë duhet bërë për t’u dhënë shkëlqim gjetheve

Reference Number
RF291315
Title
Çfarë duhet bërë për t’u dhënë shkëlqim gjetheve
Description
Për t’u dhënë shkëlqim gjetheve të luleve që mbahen në shtëpi, ka disa mënyra.
Mund të blihet një spray për shkëlqimin e gjetheve. Nëpërmjet këtyre produkteve hiqet pluhuri, ushqehen dhe u jepet ndriçim gjetheve.
Gjithashtu mund të merret një copë pëlhurë e butë, t’i hidhen disa pika vaj ulliri dhe të fërkohen lehtë gjethet një nga një me të.
Me këtë metodë gjetheve u jepet i njëjti ndriçim si me spray-n.
Një metodë tjetër shumë e efektshme është metoda e birrës. Merret një copë pëlhure të butë, i hidhet birrë bjonde. Përdoret birra bjonde sepse ajo ka në përbërjen e saj malt i cili është shumë i ushqyeshëm për bimët e blerta. Dhe ndiqet i njëjti parim. Gjethet fërkohen një nga një.
 
Në këtë mënyrë bimëve u rikthehet i gjithë shkëlqimi i tyre natyral.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1820 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind