Sallatë pule për festa

Reference Number
RF170097
Title
Sallatë pule për festa
Description
Për pulën nevojiten:
1 pulë rreth  1 ½ kg e zier
1 karotë
1 qepë mesatare
1 presh i vogël
1 degë seleri
Për salcën nevojiten:
2 degë seleri të prera hollë
350 gr arra të bluara
2 karota të grira hollë
1 qepë e grirë hollë
2 feta bukë bajate
2 thelbinj hudhra
2 lugë gjellë paprika të ëmbël
2 filxhanë çaji lëng nga pula e zier
2 shegë të pastruara
2 filxhanë çaji majonezë
1 lugë kafeje piper
2 lugë gjelle majdanoz i grirë hollë
kripë
Ziejmë pulën së bashku me perimet, derisa të zbutet plotësisht. Më pas, e pastrojmë duke e ndarë nga kockat dhe e bëjmë fije-fije. Njomim bukën në lëngun e pulës dhe e kullojmë. Në një tas të madh hedhim bukën, arrat, paprikën, hudhrat, piperin dhe kripën. Perziejmë lehtë në mikser. Shtojmë në tas pulën, karotën, selerin, 2 filxhanë lëng, majonezën, shegët dhe majdanozin. E perziejmë mirë dhe e servirim sallatën në pjatancë të zbukuruar me sheg
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1876 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind