Sallatë me pulë deti dhe rrush të thatë

Reference Number
RF169692
Title
Sallatë me pulë deti dhe rrush të thatë
Description
Për 4 persona duhen:
300 gr gjoks pule deti
3 lugë gjelle rrush i zi i thatë
3 lugë gjelle vaj ulliri
2 lugë gjelle borzilok i grirë hollë
1 sallatë jeshile e vogël
2 lugë gjelle fara të bohçes së pishës
Lëng dhe lekurë e grire portokalli
2 lugë gjelle uthull balsamiko
Kripë dhe piper
 
Presim pulën e detit në copa të vogla dhe e kaurdisim me vaj ulliri. Hedhim kripë e piper dhe shtojmë rrushin e thatë së bashku me lëngun dhe lekurën e grirë të portokallit. E gatuajmë për disa minuta në zjarr të fortë dhe më pas e lëmë mishin të ftohet. Kaurdisim farat e bohçes së pishës për disa minuta në zjarr mesatar. Pasi të kenë marrë ngjyrë, i lëmë të ftohen dhe i perziejmë me pulën e detit dhe sallatën jeshile të prerë hollë. Hedhim uthullën balsamiko dhe borzilokun dhe e servirim.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2208 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind