Sallatë me peshk ton, perime dhe makarona pene.

Reference Number
RF932017
Title
Sallatë me peshk ton, perime dhe makarona pene.
Description
Per 4 persona duhen:
2 konserva peshku ton nëvaj
2 qepë te njoma
250 gr makarona pene të ziera
2 vezë të ziera
1 ½ filxhan çaji mashurka të ziera
1 domate
12 ullinj
½ tufëz majdanoz i prerë hollë
 
Per dressing nevojiten:
 
2 lugë gjelle uthull e bardhë
1/3 filxhan çaji vaj ulliri
2 fileto sardele konserve
1 lugë gjelle mustardë
1 lugë kafeje manxuranë
Pak kripë e piper
 
Kullojmë mirë konservat e tonit. Presim më dysh mashurkat, pastrojmë ullinjtë nga bërthamat duke i prerë edhe ato më dysh. Presim edhe domatet në copa mesatare. Presim hollë qepën e njomë. Në vazhdim, përgatisim dressing-un, duke rrahur në mikser të gjitha lëndët e nevojshme. Përziejmë të gjitha lëndët me makaronat pene dhe nga lart vendosim për garniturë vezet e ziera, të cilat i presim më katërsh.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2654 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind