Sallatë me kungulleshka dhe ullinj të gjelbër

Reference Number
RF198507
Title
Sallatë me kungulleshka dhe ullinj të gjelbër
Description
Për 4 persona nevojiten:
4 kungulleshka
1 filxhan çaji ullinj të gjelbër
1 filxhan çaji selino të prerë hollë
1 kastravec
3 vezë të ziera
1 qepë e thatë, e prerë hollë
 
Për dressing nevojiten:
 
3 lugë gjelle uthull e bardhë
1/3 filxhan çaji vaj ulliri
1 thelb hudhër
Lëkurë e grirë e një limoni
4 fileto sardelesh konserve
1 lugë gjelle kaperi konserve
 
Rrahim në mikser të gjitha lëndët që nevojiten për dressing. Presim kungulleshkat në feta të holla dhe i marinojmë në dressing të vendosura në frigorifer për rreth 1 orë. U heqim bërthamat ullinjve dhe i presim në feta të holla. Presim gjithashtu për së gjati kastravecin, i heqim farëzat dhe e ndajmë ne rripa të hollë. Perziejmë kungulleshkat e marinuara me qepët, selinon, ullinjtë dhe kastravecin. Për garniturë përdorim vezët e ziera, të ndara në katërsh.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2275 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind