Sallatë me djathë mocarela, domate dhe tortelini

Reference Number
RF462538
Title
Sallatë me djathë mocarela, domate dhe tortelini
Description
Për 4 persona nevojiten:
500 gr makarona tortelini me djathë
2 topa djathi mocarela
1 tufë rukola
2 domate mesatare
1 tufëz borzilok të freskët
Për dressing nevojiten:
3 lugë gjellë uthull balsamiko
1/3 filxhan çaji vaj ulliri
1 lugë gjellë mustardë pikante
Pak kripë e piper
 
Ziejmë makaronat tortelini sipas udhëzimeve të paketes, i kullojmë, i shpëlajmë dhe i lëmë mënjanë. Pastrojmë domatet nga farëzat dhe i presim në kubikë të vegjël. Presim djathin mocarela në kubikë të vegjël. Në vazhdim, presim hollë majdanozin dhe rukolën. Rrahim së bashku në mikser të gjitha lëndët e nevojshme. Përziejmë makaronat me dressing-un dhe lëndët e tjera dhe e servirim.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2852 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind