Sallatë me djathë dhie, ullinj dhe dhiozmë

Reference Number
RF147464
Title
Sallatë me djathë dhie, ullinj dhe dhiozmë
Description
Per 4 persona nevojiten:
200 gr djathë dhie
4 feta buke të pjekura
2 domate të prera hollë
2 lugë gjelle ullinj të zinj
4 lugë gjelle dhiozmë të fresket
1 qepë të thatë, të prerë në feta të holla
4 lugë supe uthull balsamiko
1/3 filxhan çaji vaj ulliri
Kripë
 
E presim djathin në copa të vogla dhe e perziejmë me vajin  dhe dhiozmën. E vendosim në frigorifer për t’u marinuar, për rreth 2-3 orë. U heqim ullinjve bërthamat dhe i ndajmë në feta. I përziejmë me domatet e prera, qepët dhe djathin e dhisë. Shtojmë uthullën balsamiko dhe kripë dhe servirim mbi fetat e bukës. Një mënyrë tjetër servirjeje është ta ndajmë bukën në copa të vogla dhe ta përziejmë me sallatën.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2065 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind