Sallatë me bakalaro, qepë dhe portokall

Reference Number
RF652457
Title
Sallatë me bakalaro, qepë dhe portokall
Description
Për 4 persona duhen:
300 gr fileto peshku bakalaro
2 qepë të thata
2 portokaj
½ filxhan çaji verë e bardhë
2 gjethe dafine
2 lugë gjelle dhiozmë e freskët, e prerë hollë
3 luge gjelle uthull balsamiko
1/3 filxhan çaji vaj ulliri
½ tufë majdanoz  i grirë hollë
1 lugë kafeje piper i zi kokërr
Kripë e piper
 
E vendosim fileton e bakalaros në një enë me ujë dhe e lëmë për 24-36 orë në frigorifer, në mënyrë qe t’i hiqet kripa. Gjatë kësaj kohe, ia ndërrojmë ujin 2-3 herë. Në vazhdim, e kullojmë dhe e vendosim në një tenxhere me verë, gjethe dafine dhe piper kokërr. E ziejmë për 20-30 minuta në zjarr të ngadaltë, e pastrojmë dhe e lëmë të ftohet. Pastrojmë portokajtë nga lëkura dhe i presim në feta të holla. Presim gjithashtu edhe qepët në feta të holla dhe i përziejmë me portokajtë, peshkun dhe majdanozin, duke i spërkatur nga lart me vaj ulliri, uthull balsamiko dhe piper. Shtojmë kripë, në rast nevoje, dhe për garniturë përdorim dhiozmë të freskët.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2032 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind