Sallatë e ngrohtë patatesh me mustardë

Reference Number
RF503367
Title
Sallatë e ngrohtë patatesh me mustardë
Description
Per 4 persona duhen:
500 gr patate
1 qepë e thatë e prerë hollë
3 lugë gjelle majdanoz i prerë hollë
1/3 filxhan çaji vaj ulliri
1 lugë gjelle mustardë
Lëng dhe lekurë e grirë e një limoni
½ lugë e vogel kerri
1 degë selino
1 lugë gjelle kaperi konserve
Kripë  e piper
 
Ziejmë patatet me gjithë lëkurë për 45 minuta dhe ndërkohë që janë ende të ngrohta, i presim në copa të vogla, pa ua hequr lëkurën. Rrahim në mikser qepën, selinon, kaparin, lëngun dhe lëkurën e grirë të limonit, mustardën dhe kerrin. Më pas, shtojme majdanozin dhe e përziejmë me dorë. E hedhim dressing-un mbi patatet e ziera dhe e servirim.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2156 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind