Tartar salmoni me kopër

Reference Number
RF171798
Title
Tartar salmoni me kopër
Description
Antipaste Krishtlindje
Në qoftë se kërkon një recetë speciale për antipastat e festave,  duhet të provosh tartarët e salmonit me kopër, pjatë vërtet fine e përgatitur me dy tipa të ndryshëm salmoni, atë të freskëtin dhe atë të tymosurin. Të aromatizuar në mënyrë shumë delikate me kopër të freskët dhe qepë të njomë të grirë, këto tartarë do të sjellin në tavolinën e festave tuaja gjithë mirësinë e shijshme të antipastave të peshkut, në pritje të pjatave që do të ndjekin drekën e Krishtlindjes.
 
Përbërësit për 6 persona:
 
500 gr salmon i freskët
200 gr salmon i tymosur
2 limona
3 lugë vaj ulliri
1 tufë kopër 
një qepë e freskët e bardhë.
 
Përgatitja : 
 
Pritni me rripa të holla salmonin e tymosur dhe me kuba të vegjël atë të freskëtin, mbasi ta keni pastruar mirë nga luspat e halat.
Vendosni salmonin e freskët në një tas me lëngun e limonit dhe koprën dhe lëreni të pushojë për rreth 20 min.
Pritni imët qepën , bashkojeni me salmonin e tymosur.
Hidhni të gjithë këtë ne tasin e salmonit të freskët dhe përzini gjithë përmbajtjen. Shtoni vajin e ullirit dhe koprën.
Mund ta shërbeni në pjata të veçanta, ose përgatisni një tabaka me tartarë të vendosur mbi gjethe sallate jeshile.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2336 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind