Supë me oriz dhe thjerrëza

Reference Number
RF407486
Title
Supë me oriz dhe thjerrëza
Description
Recete festash për diabetikët: pjatë e parë
Përbërësit për 2 persona :
majdanoz 
një thelbi hudhër
2 domate të buta
2 porcione oriz integral
60 gr thjerrëza të vogla
1 gjethe dafine
lëng zarzavatesh
 
Përgatitja :
Grini bashkë një tufë majdanoz me një thelbi hudhër. Zieni 2 domate salce, hiqini lëkurën dhe farat dhe pritini me copa të vogla. Shpëlani mirë 2 porcione oriz integral dhe 60 gr thjerrëza të vogla. Në një tenxhere zieni thjerrëzat për 30 minuta duke i shtuar lëngun e zarzavateve dhe një gjethe dafine. Vini orizin në një tenxhere anti-ngjitëse bashkë me hudhrën e majdanozin e grirë, e domatet e përgatitura. Mbulojeni me lëng zarzavatesh dhe vloni orizin derisa të zihet mirë, pastaj i shtoni thjerrëzat e kulluara pasi t’i keni hequr gjethen e dafinës. Shërbejeni duke i shtuar një lugë vaj çdo pjatë. 
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2528 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind