Semifreddo al Caffe

Reference Number
RF174296
Title
Semifreddo al Caffe
Description
Përbërësit:
Pana e ëmbël 350gr 
mascarpone 250 gr 
çokollatë e zezë 75 gr 
sheqer pluhur 30 gr 
kafe e shkurtër 2 filxhanë
konjak 
pije me kafe 
copëza  çokollate
Përgatitja
Në një tas rrahim mascarpone me një lugë gjelle konjak, kafenë, sheqerin dhe çokollatën e grirë në rende. U shtojmë panën e rrahur dhe i përziejmë së bashku. Përbërjen e shpërndajmë nëpër gota të tejdukshme dhe i vendosim në frigorifer për të paktën 3 orë. Para se t’i servirim i spërkasim me pije me kafe dhe copëza çokollate.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2285 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind