Antipastë, goca deti me gjalpë

Reference Number
RF958686
Title
Antipastë, goca deti me gjalpë
Description
Recete festash për çeliakët:
(Çeliakia është sëmundje autoimune. Personat janë alergjike ndaj grurit, elbit, thekrës sepse nuk tresin proteinën gluten.) 
 
Përbërësit:
 
20 goca deti ( ostriche)
100 gr gjalpë
një tufë majdanoz
kripë, piper
bukë e thekur
 
Koha e përgatitjes: 45min
 
Le të fillojmë recetën tona që nga pastrimi i gocave të detit: hapini mirë grackat dhe shkëpusni moluskun nga valvula. Merrni një tenxhere të vogël dhe shkrini gjalpin. Lëreni të ftohet mënjanë. Hidhni brenda gocat e detit dhe përziejini mirë. Shtoni në fund majdanozin e grirë dhe kripën me piperin. Vëreni tenxheren në zjarr të fortë. Shërbeni moluskët mbi bukë të thekur të lyer më parë me gjalpë.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2667 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind