Milkshake Sweetarts

Reference Number
RF117000
Title
Milkshake Sweetarts
Description
E veçanta e këtij kokteji janë copëzat e vogla të ëmbëlsirave që mund t’i përgatisni vetë. Ëmbëlsirat shkrihen bashkë me akulloren dhe qumështin duke krijuar një masë homogjene shumë të shijshme. 
Për këtë recetë nevojiten vetëm tre përbërës: 
Ëmbëlsira të vogla të bëra vetë (sweetarts candies), akullore me luleshtrydhe ose me një shije tjetër sipas dëshirës dhe qumësht. 
Hedhim në mikser 16 ëmbëlsira të vogla të cilat i kemi bërë më parë, bashkë me akulloren me luleshtrydhe dhe qumështin e më pas e tundim derisa të krijohet një masë e butë, e rrjedhshme dhe e njëtrajtshme. E hedhim në gota klasike dhe e shoqërojmë me disa ëmbëlsira të vogla si ato që përdorëm për përbërjen kremoze. Është normale të shoqërohet dhe me kuba akulli që të marrim të plotë shijen freskuese të këtij “milkshake”. 
Fëmijët e duan shumë shijen e këtij kokteji që ka gjithçka që duan fëmijët e vegjël, ëmbëlsira dhe fruta.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1704 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind