Mish viçi me portokall

Reference Number
RF185881
Title
Mish viçi me portokall
Description
Për 4 persona nevojiten:
800 gr mish viçi tul (nga kofsha)
1/3 filxhan çaji vaj luledielli
1 lugë gjelle sheqer i zi (panxhar sheqeri)
Lëngu dhe lëkura e grirë e 1 portokalli
4 lugë gjelle salcë soje
2 lugë gjelle miell
1 filxhan çaji lëng pule
½ tufëz majdanoz i prerë hollë
Kripë e piper
 
E presim mishin ne rripa shumë të holla, e rregullojmë me kripë e piper dhe e pudrosim me miell. E skuqim mishin në vaj luledielli, shtojmë lëngun dhe lëkurën e grirë  të portokallit, salcën e sojës dhe sheqerin. Ulim zjarrin, shtojmë lëngun e pulës dhe e ziejmë për 50-60 minuta derisa të zbutet mishi. Nëse ka nevojë për me tepër ujë, i shtojmë pak gjatë zierjes. Pasi mishi të jetë gati, e servirim me pilaf dhe për garniturë përdorim majdanoz të freskët.
  • Current rating: 1
  • Total votes: 1
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2222 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind