Mish viçi me kërpudha

Reference Number
RF174830
Title
Mish viçi me kërpudha
Description
Për 4 persona nevojiten:
600 gr mish viçi
300 gr kërpudha
1 qepë e prerë hollë
1 thelb hudhër
1 gotë e vogël konjak ose ½ gotë verë e bardhë
½ filxhan çaji verë e kuqe
1 lugë kafeje rigon
½ lugë kafeje bahar i bluar
2 gjethe dafine
Kripë e piper
 
Kaurdisim qepën dhe hudhrat e grira hollë. Shtojmë mishin e ndarë në racione, e kaurdisim për disa minuta në zjarr të fortë dhe e rregullojmë me kripë e piper. E shuajmë me konjak dhe shtojmë rigonin, verën, baharin dhe gjethet e dafinës, duke i përzier vazhdimisht. Presim kërpudhat në feta të holla dhe i shtojmë në gjellë. E ulim zjarrin dhe e lëmë gjellën të ziejë derisa të zbutet mishi dhe të lidhet salca. E servirim me pure patatesh.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1991 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind