Mish keci me perime

Reference Number
RF192240
Title
Mish keci me perime
Description
Për 4-6 persona nevojiten:
1 ½ kg kofshë keci pa kockë
½ kg mashurka të freskëta
½ kg bizele
2 rrënjë finokio të prera në feta të holla
4 qepë të njoma
1 tufë kopër e prerë hollë
1/3 filxhan çaji vaj ulliri
1 filxhan çaji verë e bardhë
1 lugë gjelle rigon
1 lugë gjelle dhiozmë
1 filxhan çaji kos
Kripë e piper
 
Kaurdisim mishin e prerë në racione, shtojmë qepët e njoma dhe finokion, hedhim rigonin dhe dhiozmën dhe më pas e shuajmë me verë. Shtojmë në tenxhere 2 filxhanë çaji ujë dhe e ziejmë gjellën në zjarr mesatar për 45-60 minuta derisa të zbutet mishi. Në vazhdim, shtojmë mashurkat dhe bizelet dhe e ziejmë për 15 minuta të tjera. Fikim zjarrin, marrim rreth 1 filxhan nga lëngu i mishit dhe e përziejmë me kosin dhe koprën. E hedhim këtë masë në gjellë dhe e përziejmë me kujdes.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2591 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind