Gjyveç me mish viçi (dietike)

Reference Number
RF544960
Title
Gjyveç me mish viçi (dietike)
Description
Për 6 persona nevojiten:
1 kg mishi viçi jo i majmë
2 filxhanë çaji makarona të vogla në formë elbi
2 domate të grira në rende
1 qepë
1 karotë prerë hollë
1 spec i gjelbër, i prerë hollë
3 lugë gjelle vaj ulliri
1 filxhan kafeje verë e kuqe
½ lugë kafeje fruktozë
2 gjethe dafine
1 thelb hudhër
1 lugë kafeje piper i kuq i ëmbël, pak kripë e piper i zi.
 
Presim mishin në copa të vogla dhe e ziejmë për rreth 1 orë, së bashku me gjethet e dafinës. Pasi të ketë zier, e kullojmë dhe i mbajmë lëngun. Në një tigan jongjitës kaurdisim qepën dhe e shuajmë me verë. Shtojmë domaten, karotën, fruktozën, hudhrën, piperin e kuq dhe të zi. E përziejmë në zjarr të ulët derisa të lidhet salca. Hedhim salcën e përgatitur me mjaft lëng  enë balte dhe shtrojmë sipër copat e mishit, makaronat elb, gjethet e dafinës dhe kripën. E pjekim gjyveçin në furrë të nxehtë në 180° Celsius për rreth 30 minuta.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2062 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind