Fileto derri e mbushur me mollë

Reference Number
RF417049
Title
Fileto derri e mbushur me mollë
Description
Për 4 persona nevojiten:
4 fileto derri 
1 qepë
2 mollë
2 thelbinj hudhra
1 lugë gjellë rozmarinë
¼ filxhan çaji vaj ulliri
2 lugë gjellë mustardë
Kripë e piper.
 
Për mbështjelljen e jashtme te rolesë nevojiten:
 
6 feta bukë
1 lugë kafeje rigon
1 lugë kafeje paprika
4 lugë gjellë vaj ulliri
4 lugë gjelle djathë kaçkavall i grirë
Kripë e piper
 
Në fillim përgatitet mbushja me mollë. Kaurdisen në vaj ulliri qepët dhe hudhrat. Më pas, shtohen edhe mollët e prera në feta. I lëmë disa minuta, hedhim rozmarinën, kripën e piperin dhe në vazhdim e kalojmë masën në kullesë. E ndajmë mbushjen nëpër fileto dhe i rrotullojmë duke i shtypur me dorë që të mbyllen. Shtrojmë filetot në një tepsi të vajosur dhe i lyejmë sipër me mustardë. Në vazhdim, përgatisim mbulesën e jashtme aromatike. Grijmë në mikser bukën dhe e përziejmë me vajin e ullirit, djathin kaçkavall, paprikën, kripën dhe piperin. Mbulojmë filetot me masën aromatike dhe tepsinë e mbulojmë me letër alumini. Filetot i pjekim ne furrën  me tempëraturë200° Celsius për 20 minuta. Në vazhdim, heqim letrën e aluminit dhe vazhdojmë pjekjen edhe për 15 minuta në 180° Celsius derisa sipërfaqja të marrë ngjyrë.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2236 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind