Çomlek me mish viçi

Reference Number
RF569810
Title
Çomlek me mish viçi
Description
Për 5 persona nevojiten:
1 kg mish viçi
1 kg qepujka
3 thelbinj hudhra
1 gjethe dafine
1 kuti domate të konservuara (ose 4 domate të freskëta të prera)
¾ filxhan vaj ulliri
Pak uthull
2 karafila
Kripë e piper
 
Përvëloni qepujkat në ujë të valuar për 5 minuta dhe në vazhdim pastrojini nga lëkura.  tenxhere të madhe nxehni vajin dhe kaurdisni për disa minuta qepujkat, derisa të marrin ngjyrë ari. Në vazhdim, nxirrni me ndihmën e një lugë të madhe me vrima dhe lërini te kullojnë  pecetë të pastër. Në të njejtin vaj kaurdisni edhe mishin. Më pas shtoni domatet, uthullën, hudhrën, dafinën, karafilat dhe 1 filxhan ujë të vakët. Rregullojini me kripë e piper edhe lëreni mishin të ziejë në zjarr të ngadaltë për rreth 1 orë. Më pas shtoni qepujkat dhe lëreni gj
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2297 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind