Bërxolla gici në skarë

Reference Number
RF168855
Title
Bërxolla gici në skarë
Description
Përbërës për 4 persona:
4 bërxolla gici 
Patate të reja; 10 kokrra 
200 gram rukola 
Për marinadën: 
Lëngun e një kokrre portokalli 
2 lugë mjaltë shumëlulesh 
1 spec djegës 
Disa kokrra piper i bardhë 
Vaj ulliri 
Kripë 
Përgatitja:
Përgatisim marinatën. Në një enë hedhim lëngun e portokallit, shtojmë specin djegës të prerë hollë, mjaltin, pak kripë, kokrrat e piperit të shtypur trashë, 4 lugë vaj ulliri dhe i përziejmë të gjitha mirë. 
Hedhim gjysmën e marinadës në një tavë dhe shtrijmë bërxollat. Pastaj, me gjysmën tjetër i spërkasim sipër. I mbulojmë me “pelicola” transparente dhe i vendosim në frigorifer për 1 orë. 
Pastrojmë rukolën, e lajmë dhe e thajmë plotësisht. Qërojmë patatet dhe i presim në feta rrumbullake, i spërkasim me vaj ulliri dhe kripë e rigon dhe i vëmë në grilë. Kullojmë bërxollat dhe i vëmë dhe ato në grilë duke i kthyer të gjitha nga ana tjetër pasi bëhen nga njëra anë. 
Shpërndajmë rukolën nëpër pjata dhe anash vendosim bërxollat dhe feta patatesh të pjekura. I spërkasim me pak marinadë.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1900 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind