Spageti me të zezë sepjeje, kallamarë e oktapod

Reference Number
RF185554
Title
Spageti me të zezë sepjeje, kallamarë e oktapod
Description
Përbërësit për 4 persona:
400 gr spageti, 200 gr kallamarë, 250 gr oktapod, 1 sepje për t’i marrë bojën e zezë, 1 thelb hudhër, gjysëm qepe, ½1/2 gotë verë e bardhë, 4 lugë gjelle vaj ulliri, 1 tufëz majdanoz i grirë hollë, kripë e piper sipas dëshirës.
Përgatitja:
Në një tigan të thellë, hedhim vajin e ullirit. Kur të nxehet hedhim thelbin e hudhrës e pasi ajo skuqet shtojmë qepët, kallamarët, oktapodët e prerë në copa të vogla dhe i lemë të marrin një valë në zjarr mesatar për maksimumi10 minuta.
Pasi përzierja e mësipërme është gati hedhim bojën e sepjeve dhe në fund spageti-t e ziera në ujë të bollshëm me shumë kripë dhe i përziejmë të gjitha së bashku. Në fund i shtojmë majdanozin e grirë hollë dhe e zbukurojmë me domate qershiza.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2074 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind