Peshkatriçe me ullinj dhe kaperi

Reference Number
RF207876
Title
Peshkatriçe me ullinj dhe kaperi
Description
Përbërësit:
Peskatriçe, ullinj, kaperi, majdanoz, domate qershiza, kripë, piper, koncentrat peshku, timo, miell. 
Përgatitja: 
Peskatriçja filetohet, pritet në kubikë të mëdhenj, lyhet me kripë e piper. Lyhen me miell dhe skuqen me pak vaj ulliri. Heqim vajin e tepërt me një letër Kuzhinë dhe i shuajmë me pak verë të bardhë. 
Shtohen pak kaperi, ullinjtë, domatet qershiza dhe lihen të ziejnë në zjarr të ngadaltë deri sa të lidhen përbërësit me njëri-tjetrin. Në fund e aromatizojmë me ekstrakt timo. 
E shoqërojmë me perime furre.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2148 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind