Spageti arlekino

Reference Number
RF563369
Title
Spageti arlekino
Description
Përbërësit:
Dateri, tartuf deti, karkaleca të kuq, domate qershiza, borzilok, koncentrat peshku. 
Përgatitja: 
Hapen daterit dhe tartufi duke pasur kujdes të ruajmë lëngun që del gjatë hapjes së guaskave. Në një tigan të madh me pak vaj ulliri hedhim një thelb hudhër. Më pas aty skuqim karkalecin e qëruar dhe të prerë në copa të vogla. E shuajmë me konjak dhe shtojmë daterit dhe tartufin bashkë me lëngun që kemi ruajtur mënjanë. 
I lemë të ziejnë ngadalë dhe i shtojmë piper dhe koncentrat peshku. Pasi të jetë krijuar një masë homogjene i shtojmë spageti-t e ziera më parë, si zakonisht. 
Receta është gati për t’u servirur.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2079 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind