Supë krem kungulli e mollësh me kerri

Reference Number
RF185287
Title
Supë krem kungulli e mollësh me kerri
Description
Përbërësit: 
 
500 gr kungull i madh
2 mollë
2 qepë
një lugë gjalpë
lëng zarzavatesh 1 litër
kripë, piper, vaj
 
Përgatitja: 
 
Fillojmë recetën tonë me qepën: grijeni hollë dhe skuqeni në një tigan me gjalpë. Kur të ketë marrë ngjyrë të artë, pudroseni me dy lugë kerri.
Hidhni brenda një gotë lëng zarzavatesh, pasta shtoni tulin e kungullit të prerë me copa të vogla dhe mollën e prerë më parë me kuba të vegjël. Shtoni kripë e piper dhe përzieni mirë. Mbylleni me një kapak dhe prisni 20 minuta. Kur të shihni që përbërësit janë zbutur mirë, transferojini në mikser dhe grijini derisa të bëhet krem homogjen.
Hidhni kremin e sapo përgatitur në një tenxhere dhe shtoni dy gota të tjera lëngu zarzavatesh. Lëreni të zihet akoma për disa minuta. Në se dëshironi një supë më të trashë, prisni derisa të bëhet e ngjeshur.
Shërbejeni menjëherë, duke i shtuar sipër një fije vaji ulliri e shoqëruar me bukë të thekur.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2350 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind