Omëletë karotash

Reference Number
RF208376
Title
Omëletë karotash
Description
Recetë festash për çeliakët
Ja një recetë shumë e shijshme festash, e shëndetshme dhe e lehtë. Që sigurisht do të çmendi edhe fëmijët tuaj: omëletë me karota.
Përbërësit :
4 vezë
1 karotë
1 presh
 
Koha e përgatitjes: 30 min
 
 
Fillojmë recetën tonë nga karotat, qërojini dhe grijini, pastaj vëreni të skuqen me pak vaj ë bashku me preshin e grirë imët. Ndërkohë, rrihni vezët në një tas, shtojini kripë e piper dhe djathë parmigiano të grirë. Përzieni mirë të gjithë përbërësit derisa lëngu të bëhet homogjen.
Merrni një tigan të madh dhe hidhni vaj. Pasi të ngrohet hidhni brenda gjithë lëngun e përgatitur dhe lëreni të skuqet derisa të bëhet kore. Kthejeni nga ana tjetër dhe bëni të njëjtën gjë. Shërbejeni shpejt të ngrohtë.
 
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1780 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind