Fileto merluci me bukë majdanozi e salce hudhre

Reference Number
RF151994
Title
Fileto merluci me bukë majdanozi e salce hudhre
Description
Përbërësit :
Fileto merluci 900gr
Bukë e thatë 200gr
Majdanoz 50gr
Rozmarinë sipas dëshirës
Vaj ulliri sipas dëshirës
Piper i grirë në moment sipas dëshirës
 
Për salcën :
Pana e freskët 100 gr
hudhër 1 kokërr
 
Koha e përgatitjes: 15 min
Koha e pjekjes: 7 min
Totale: 30 min
Porcione: 6
Mënyra e pjekjes: furrë
 
Përgatitja
 
•    Pritni 6 eskallopa merluci, lyejeni tavën me vaj dhe hidhni rozmarinë sipër. Grini bukën me majdanoz dhe mbështillini copat e merlucit me këtë brumë. 
•    Vërini eskallopat ne tavë dhe lërini të piqen në furrën e ndezur më parë me temperaturën 200° për 7 minuta.
•    Për salcën : Skuqni hudhrën me gjithë lëkurë në furrë, qërojeni dhe grijeni në mikser me vaj dhe pana.
 
•    Shërbejini të gjitha me patate të ziera.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2899 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind