Salmon i tymosur me shtrat rukolash

Title
Salmon i tymosur me shtrat rukolash
Description
Përbërësit:
Salmon, kripë e trashë, sheqer, vaj ulliri, tallash nga druri i ullirit, degë rozmarine. 
Përgatitja: 
Në fillim bëhen filetot e salmonit që më pas pastrohen nga halat. Përgatisim një përzieje dy masa kripë e trashë dhe një masë sheqer me të cilën mbulojmë filetot dhe i lëmë në frigorifer për 3–4 ditë. Më pas filetot futen në një enë ku injektohet tym i përftuar nga djegia e tallashit të ullirit dhe degëve të rozmarinës, ku filetot rrinë për 12 orë. 
Vendosen rukolat në mes të pjatës dhe mbulohen me filetot e salmonit të prera hollë, të spërkatura me një përzierje vaj ulliri me lëng limoni. 
Stilizohet sipas dëshirës.
Reference Number
RF996749
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2134 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind