Mish qengji me verë të kuqe dhe rozmarinë

Title
Mish qengji me verë të kuqe dhe rozmarinë
Description
Për 4-6 persona nevojiten:
1 kofshë qengji
2 qepë
4 kungulleshka
4 karota
4 thelbinj hudhra
2 lugë gjelle rozmarinë e freskët ose ½ lugë supë rozmarinë e thatë
2 lugë gjelle rigon i freskët
2 gjethe dafine
5 kokrra bahari të shtypura
½ tufë majdanoz i prerë hollë
Vaj ulliri
Miell
Kripë
½ lugë e vogël piper i zi
 
E presim mishin në copa të vogla, i rregullojmë me kripë e piper dhe i pudrosim me miell. Kaurdisim qepën dhe hudhrat në vaj ulliri, shtojmë mishin dhe e lëmë derisa të marrë ngjyrë nga të gjitha anët. Presim kungulleshkat dhe karotat në feta të holla dhe i shtojmë në tenxhere, së bashku me rigonin dhe rozmarinën. I shuajmë me verë të kuqe, e lëmë masën për disa minuta në zjarr të fortë dhe me pas hedhim 2 filxhanë çaji ujë. E ziejmë gjellën për 1 – 1 ½ orë në zjarr të ngadaltë, duke shtuar ujë, nëse nevojitet. Pasi të jetë gati, hedhim majdanoz të prerë hollë dhe e servirim.
Reference Number
RF352706
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2139 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind