Lepur i pjekur me verë të bardhë dhe rozmarinë

Title
Lepur i pjekur me verë të bardhë dhe rozmarinë
Description
Recetë festash për diabetikët: pjatë e dytë
Përbërësit :
 
një lepur 1.2 kg
5 lugë vaj ulliri
300 gr domate të qëruara
½ gotë verë të bardhë
1 degë rozmarinë
1 thelpi hudhër
kripë, piper
 
Përgatitja :
 
Hiqini kockat lepurit dhe ndani  në copa mishin. Hidhni hudhrën në tigan me 2 lugë vaj, domatet dhe kripën dhe skuqini për 10 min me flakë të lartë. Grijeni të gjithë këtë derisa të bëhet një salcë homogjene. Në një tenxhere tjetër hidhni 3 lugët e tjera të vajit, shtoni rozmarinën dhe skuqni brenda mishin e lepurit me copa, shtoni pak nga pak verën e bardhë derisa lepuri të marrë ngjyrë, shtoni pastaj kripën. Vendosni mbi çdo pjatë salcën e domateve, sipër copat e mishit dhe hidhini sipër lëngun e pjekjes. Dekoroni me degë rozmarine.
Reference Number
RF204805
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2494 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind