Garniturë me pazi dhe proshutë cotto

Title
Garniturë me pazi dhe proshutë cotto
Description
Recetë çeliakësh (Çeliakia është sëmundje autoimune. Personat janë alergjike ndaj grurit, elbit, thekrës sepse nuk tresin proteinën gluten.)
Ja për ju, një ide për një garniturë zarzavatesh perfekte për t’u shoqëruar me  mish të zier apo me gjelin e detit të mbushur: pazi të ziera me proshutë cotto e prerë me rripa, shumë e thjeshtë e shumë e shpejtë për t’u përgatitur dhe me pak shpenzime.
 
Përbërësit: 
 
pazi 500 gr
proshutë cotto 2 feta të trasha
gjysëm thelbi hudhër
spec djegës
kripë, piper, vaj
 
Koha e përgatitjes: 20 min
 
Përgatitja : 
 
Fillojmë me recetën tonë nga pazija: lajeni mirë, fije për fije dhe hiqni pjesët e forta po të verdha. Futeni në një tenxhere me ujë të kripur dhe lëreni të zihet derisa të jenë zbutur plotësisht. Kullojini dhe vërini mënjanë.
Në një tenxhere skuqni pak hudhrën me pak vaj, shtoni pazinë të cilën më parë e keni prerë më rripa rreth 1 cm. Lërini të ziejnë për dy minuta. Hidhini kripë, piper e pak spec djegës dhe përpijeni mirë. Në fund shtoni rripat e proshutës cotto, përziejini mirë për dy minuta dhe shërbeni të gjitha menjëherë të ngrohta.
 
Reference Number
RF119335
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2098 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind