Pure Spinaqi

Reference Number
RF150090
Title
Pure Spinaqi
Description
Spinaq  1 tufë
Miell gruri  2 lugë kafeje
Gjalpë  2 lugë kafeje
Qumësht 2 filxhanë kafeje
Lëng kripe
Shurup sheqeri
E verdhë veze ½ kokërr
 
Spinaqin e pastruar dhe të larë disa herë e lëmë të valojë për rreth 10-12 min. Pastaj e kalojmë në sitë. Në tenxhere me ½ lugë kafeje me gjalpë skuqet pak miell (ose mund të skuqet miell në furrë të sobës), hidhet pak qumësht i vakët dhe përzihet shpejt që të mos krijohen kokrriza. Lihet të marrë 2-3 valë, hidhet pureja e spinaqit, zien pak, shtohet kripa e shurupi i sheqerit dhe hiqet nga zjarri. Pasi të jetë ftohur pak hidhet e verdha e vezës dhe gjalpi.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2148 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind