Taliatele me peshk ton

Reference Number
RF705925
Title
Taliatele me peshk ton
Description
Për 4 persona nevojiten:
500 gr taliatele
2 konserva peshk ton
400 gr domate të konservuara
10 ullinj të mëdhenj pa bërthamë
1 qepë
2 thelbinj hudhra
1 lugë kafeje rigon i freskët
1 lugë kafeje borzilok i thatë
¼ filxhan çaji vaj ulliri
½ tufë majdanoz i prerë hollë 
Kripë e piper
 Presim hollë qepën me hudhrat dhe i skuqim me vaj ulliri në një tigan të thellë. Presim ëne feta dhe i shtojmë në tigan së bashku me domatet, borzilokun, rigonin si dhe pak kripë e piper. E lëmë salcën të ziejë në zjarr mesatar për rreth 5 minuta. Kullojmë konservat e tonit nga uji apo vaji dhe i hedhim në salcë. I gatuajmë edhe për 5 minuta. Ziejmë makaronat sipas udhëzimeve të paketës, i kullojmë dhe u shtojmë salcën sa janë ende të ngrohta. Për garniturë përdorim majdanoz të freskët.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1940 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind