Spageti me vaj

Reference Number
RF213142
Title
Spageti me vaj
Description
Për 4 persona nevojiten:
500 gr spageti
1 spec djegës i vogël
3 thelbinj hudhra
¼ filxhan çaji vaj ulliri
1 lugë gjelle paprika e ëmbël
½ tufë majdanoz i grirë hollë
1 filxhen çaji djathë kaçkavall i grirë
Kripë dhe piper i bluar në çast
 
Ziejme makaronat në ujë me kripë dhe i kullojmë. Nderkohë, presim hudhrën në feta të holla dhe e ngrohim në tigan së bashku me vajin. Presim hollë specin dhe i hedhim në hudhrën e kaurdisur. I përziejmë mirë dhe në vazhdim u shtojmë paprikën dhe majdanozin. Hedhim kripë dhe piper. Salcën e përgatitur e perziejmë me makaronat dhe hedhim në sipër djathë kaçkavall të grirë.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1668 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind