Sallatë orizi me pulë dhe pesto

Reference Number
RF146762
Title
Sallatë orizi me pulë dhe pesto
Description
Për 4 persona nevojiten:
 
3 filxhanë çaji oriz të zier
350 gr gjoks pule (të pagatuar)
3 lugë gjelle salcë me pesto të gatshme
2 domate
2 qepë të njoma të prera hollë
1 filxhan çaji kos i kulluar
3 lugë gjellë vaj ulliri
1 lugë kafeje borzilok i thatë
1 thelb hudhër e shtypur
1 tufëz majdanoz i prerë hollë
1 lugë kafeje rigon
Kripë e piper
Presim pulën në feta të holla. Në një tigan nxehim vajin e ullirit dhe kaurdisim fetat e pulës së bashku me hudhrën. E rregullojmë me kripë e piper, shtojmë rigonin dhe borzilokun dhe e lëmë të skuqet për rreth 5-7 minuta. Pastrojmë domatet nga farëzat dhe i presim në kubikë të vegjël. Përziejmë orizin me domatet, kosin, salcën me pesto, majdanozin dhe qepët e njoma. Rregullojmë me kripe dhe e servirim duke hedhur lart fetat e pulës.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2174 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind