Gjyveç me oriz

Reference Number
RF211965
Title
Gjyveç me oriz
Description
Për 4 persona:
½ kg mish
300 gr oriz
100 gr gjalpë
30 gr pure domate
1 kokërr qepë
Pak kripë
 
Do të veprojmë si në çdo ragu. Presim mishin dhe e skuqim me gjalpin e qepën. Pastaj hedhim purenë e domates me pak ujë. Shtojmë ujin e duhur dhe iu vëmë të ziejnë. Ndërkohë para se të ziejë mishi, lajmë orizin e shtrojmë në një tepsi. I radhitim copat e mishit në të, hedhim kripë e më pas lëngun e mishit dhe I vëmë në furrë të piqen deri në 25 minuta. Që të na dalë orizi i mirë si kokrrat e pilafit të zier, duhet të kemi parasysh që lëngu i mishit të jetë i mjaftueshëm. Për të qenë të sigurt ka një raport, një pjesë oriz dhe tre lëng mishi.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2444 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind