Fërgesë Tirane

Reference Number
RF511458
Title
Fërgesë Tirane
Description
Përbërësit për 4-5 persona:
Speca 8-10 copë mesatare
domate 4-5 kokrra mesatare 
yndyrë për skuqje 
2 filxhanë kafeje 
miell 1 lugë gjelle 
vezë 2 kokrra 
hudhra 4-5 thelpinj 
gjizë 4-5 lugë gjelle 
spec djegës sipas dëshirës
 
Specat pastrohen nga bishti dhe farat, lahen dhe skuqen. Në yndyrën e mbetur hidhen domatet e qëruara nga lëkura dhe të grira hollë, kaurdisen derisa masa të trashet, hiqet nga zjarri hidhen vezë, spec djegës, majdanoz i grirë hollë, gjizë ose djathë.
 
Masa vendoset në pjatë dhe sipër vendosen specat e fërguar.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 2153 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind