Tortë me portokall dhe çokollatë

Reference Number
RF898075
Title
Tortë me portokall dhe çokollatë
Description
Ëmbëlsirë diabetikësh për festa
Përbërësit për një tortë prej rreth 800 gr, e ndashme në 12 porcione :
 
Miell
isomalt (ëmbëlsues i ngjashëm me sheqerin) 200 gr
qumësht pa yndyrë 200 ml
lënga portokalli të shtrydhur 100ml
kakao pa sheqer 50gr
sheqer diabetikësh 30gr
margarinë vegjetale 70gr
maja artificiale 15 gr
vezë 1
lëkurë portokalli e grirë
 
Përgatitja :
 
Lëreni margarinën të zbutët në temperaturën e ambientit, rriheni me një rrahës me isomaltin, sheqerin diabetik dhe vezën. Shtoni lëkurën e grirë të portokallit dhe qumështin: menjëherë edhe miellin e kaluar në setë me majanë dhe kakaon. Në fund shtoni lëngun e portokallit. Përzini të gjitha me shume përkujdesje derisa brumi të bëhet homogjen dhe pastaj hidheni në formën e lyer me margarinë e miell. Piqeni për 40 min në furrë me 180°.
 
Për çdo porcion:
Kalori 191
glucide 34 gr
proteina 7 gr
yndyrna 7.5gr
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1739 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind