Tortë me karota

Reference Number
RF213251
Title
Tortë me karota
Description
Embëlsirë me origjinë italiane
Mënyra e pjekjes: në furrë
Koha e përgatitjes: 15 min
Koha e pjekjes: 60 min
 
Përbërësit :
 
450 g karota të grira me rende
8 lugë vermuth
100 g sheqer kallami
3 lugë niseshte
8 lugë miell
1 lugë e vogël maja
1 lugë e vogël kanellë
lëkurë e lëng të 1 limoni
1 vezë e rrahur
4- 5 lugë rrushë i thatë
një majë luge kripë
100 g gjalpë
verë
 
    Përgatitja:
Nxeheni furrën deri në 180°C. Shkrini gjalpin, punojeni niseshtenë me verë dhe perziejeni me të gjithë përbërësit e tjerë. Shtrini pak gjalpë të shkrirë në formën e kekut dhe hidhni sipër të gjithë përzierjen. Lëreni të piqet për rreth një orë. Para se ta shërbeni, lëreni të ftohet.
  • Current rating: 0
  • Total votes: 0
 • Save as PDF Save as PDF
 • Report broken listing Cancel my report
 • View QR Code View QR Code
 • 1752 Shows
Your Friend’s Name *
Your Friend’s Email *
Your Name
Your Email
Message
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
There are no comments added
Add Comment
Author *
Title *
Rating
Message *
reCaptcha *
Click on the image to refresh the captcha. Please enter characters depicted on the image
We were unable to find the requested address () via Google street view due to Google street view doesn’t have data for this address.
Enter your report
Loading ...
Are you sure you want to cancel your report?

Listings to be compared

  There are no listings to compare
  Log in
  Username
  Password
  Forgot password? Remind